تبلیغات
مهندسی مکانیک - ساخت وتولید - دینامومتر سوراخکاری (Drilling Dynamometer)
مهندسی مکانیک - ساخت وتولید

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

دینامومتر سوراخکاری (Drilling Dynamometer)

طراحی و ساخت دستگاه اندازه گیری نیروهای ماشینكاری دو مؤلفه ای در

سوراخکاری (Drilling Dynamometer) برای اولین بار در ایران

روش های اندازه گیری نیروهای تراش را می توان به سه دستة تحلیلی، عددی و تجربی تقسیم كرد. در   روش های تجربی، نیروهای تراش با سیستم های اندازه گیری مثل دینامومترها به طور مستقیم اندازه گیری می شوند. طرح فعلی طراحی و ساخت یک دینامومتر سوراخکاری می باشد که تاکنون در کشور طراحی و ساخته نشده است.


طراحی و ساخت دستگاه اندازه گیری نیروهای ماشینكاری دو مؤلفه ای در

سوراخکاری (Drilling Dynamometer) برای اولین بار در ایران

مهندس مهدی كاروان

عضو هیات علمی گروه مهندسی ساخت و تولید دانشگاه آزاد نجف آباد

چکیده :

روش های اندازه گیری نیروهای تراش را می توان به سه دستة تحلیلی، عددی و تجربی تقسیم كرد. در   روش های تجربی، نیروهای تراش با سیستم های اندازه گیری مثل دینامومترها به طور مستقیم اندازه گیری می شوند. طرح فعلی طراحی و ساخت یک دینامومتر سوراخکاری می باشد که تاکنون در کشور طراحی و ساخته نشده است. در این دینامومتر اساس اندازه گیری و تبدیل پارامتر فیزیكی نیرو، سنسورهای مقاومتی می باشد كه در اثر اعمال نیرو بر هر یك از المان ها، تحت كرنش قرار گرفته و با تغییر مقاومت در مدار الكتریكی یك خروجی را به عنوان معیاری از نیروهای اعمالی ارائه می دهد. عدم تأثیر نیروها بر یكدیگر با طراحی مناسب المان های الاستیك ایجاد شده است. نکته جالب و پر اهمیت توجه در طراحی یک دینامومتر سوراخکاری وجود دو نیرو و گشتاور از دو جنس مختلف می باشد که همزمان بر روی قطعه کار وارد می شوند. در دینامومترهای دیگر تنها نیروهای محوری وجود دارند. نکته دیگر عدم وابستگی مقادیر اندازه گیری شده در نقطه سوراخکاری به مکان آن نقطه می باشد، که توسط آرایه صحیح سنسور ها در المان های الاستیک و مدارهای الکترونیکی این موارد مهم در این دینامومتر بخوبی حل و فصل شده است. کابرد وسیع این طرح در طراحی مته ها و برآورد نیروهای ماشینکاری برای داشتن راندمان ماشینکاری بالا و ارائه یک طول عمر ابزار بالا می باشد.

برای دانلود مقاله اینجا را کلیک کنید.

درباره وبلاگ

میثم فرمهینی فراهانی. فارغ التحصیل مهندسی مکانیک(ساخت و تولید) امیدوارم با کمک همدیگر این وبلاگ را برای دوستان خود کامل کنیم مطالب خود را می توانید به ایمیل مدیریت وبلاگ فرستاده تا با نام خود شما درج گردد
مدیر وبلاگ : میثم فرمهینی فراهانی

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • لطفاً نظرتون رادرباره وبلاگ بفرمایید

نویسندگان